Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-18 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane analizy

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

Wielkie możliwości małego wózka - 2014-08-08

Wielkie możliwości małego wózka Standardy użytkowania elektrycznych wózków widłowych nie będą już takie same po tym, jak firma Mitsubishi Forklift Trucks zaprezentowała nowy model elektryczny 80 V: EDiA EX. Pokazany po raz pierwszy z wielką pompą w kompleksie Ciudad de las Artes y las Ciencias w hiszpańskiej Walencji wózek EDiA EX może zdaniem firmy Mitsubishi przewrócić do góry nogami przyjęte praktyki magazynowania tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Szczególną uwagę należy zwrócić na imponujące możliwości podnoszenia wózka przy jego gabarytach. Wyraźnie mniejszy niż inne wózki o udźwigu 2,5-3,5 t EDiA EX charakteryzuje się mocą i stabilnością zapewniającą płynne przenoszenie dużych ładunków na wysokość do 7 metrów.

Do tego jedyna w swoim rodzaju konstrukcja układu kierowniczego ze skrętem kół tylnej osi o ponad 100 stopni i oddzielnymi silnikami napędu obracającymi przeciwbieżnie koła przedniej osi zapewnia niewiarygodną zwrotność i możliwość obrotu wózka w miejscu wokół własnej osi. Dzięki temu kierownicy magazynów już wkrótce będą mogli bardziej efektywnie wykorzystywać przestrzeń, ustawiając za pomocą wózków EDiA EX większe ładunki głębiej i wyżej w węższych regałach.

Wszędzie i w każdych warunkach

Wózek EDiA EX wyznacza nowe standardy nie tylko w wąskich przestrzeniach między regałami. Stopień ochrony przed wnikaniem wody IPX4 tego wózka sprawia, że może on pracować bezpiecznie w środowisku mokrym. Oznacza to, że do rozładunku i załadunku na zewnątrz budynków w lokalizacjach z ograniczeniem emisji spalin i wyziewów nie jest potrzebny dodatkowy wózek z silnikiem wewnętrznego spalania – w strefach zmywanych strumieniami wody lub z produktami mokrymi można uzyskać warunki wysokiej higieny i czystości powietrza dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej.

Podobnie zastosowane w wózku EDiA EX bezobsługowe szczelnie zamknięte hamulce chronią przed szkodliwymi pyłami i wodą, eliminując również zanieczyszczanie otoczenia przez pył metaliczny z hamulców wózka.

Pewność obsługi przekłada się na wydajność

Przy tym wszystkim firma Mitsubishi sądzi, że największą zaletą wózków EDiA EX będzie jakość prowadzenia wózka. Zrównoważona i stabilna konstrukcja całego wózka sprawia, że operator od pierwszej chwili za jego kierownicą czuje się jak w domu. Wózek EDiA EX od razu zapewnia pewność obsługi, pozwalając uzyskać maksymalną wydajność od pierwszego dnia użytkowania. Pionierski system precyzyjnego prowadzenia Sensitive Drive System w inteligentny sposób dostosowuje reakcje wózka do specyfiki ruchów operatora. Układ kontroli skrętu optymalizuje wcześniej prędkość, dostosowując ją do kąta każdego manewru skręcania, a opcjonalne sterowanie palcami to nowa jakość obsługi.

Co więcej, wózki EDiA EX dają elastyczny wybór praktycznych trybów prowadzenia, dzięki czemu kierownicy magazynów mogą kłaść większy nacisk na ekonomikę i bezpieczeństwo w przypadku niedoświadczonych operatorów lub pracy na długie zmiany lub na wydajność w trybie PRO w przypadku wysoko wykwalifikowanych operatorów, gdy pracuje się pod presją.

Kabina jest przestronna i nieprzeładowana, co poprawia koncentrację na pracy, a każdy element – od kolumny kierownicy po umiejscowienie przeciwwagi – został dokładnie przemyślany, aby zapewnić operatorowi maksymalną widoczność ładunku, wideł i kątów nawrotu.

Wózek EDiA EX został tak zaprojektowany, aby nawet na najdłuższych zmianach zapewnić operatorowi koncentrację i wydajność, dając przy tym pewność, że możliwości wózka są w pełni wykorzystywane.

Pełny pakiet funkcji

Firma Mitsubishi wierzy, że dzięki montowanemu na maszcie światłu LED, automatycznemu hamulcowi postojowemu z blokadą na pochyłościach i kolorowemu wyświetlaczowi LCD wózki EDiA EX stanowią imponujący pakiet funkcji, który zmieni zasady gry w branży większych elektrycznych wózków widłowych.

Źródło: Mitsubishi Forklift Trucks

Foto: Mitsubishi Forklift Trucks