Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-02-15 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane analizy

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

Nissan Forklift by Unicarriers w normie HACCP - 2014-10-28

Nissan Forklift by Unicarriers w normie HACCP Urządzenia techniki magazynowej wykorzystywane w przemyśle spożywczym, zwłaszcza w branżach fermentacyjnej i rozlewniczej, pracują niejednokrotnie w warunkach wilgotnych, w środowisku o kwaśnym odczynie, z dużymi amplitudami temperatury, powodującymi skraplanie się wody na elementach konstrukcji i tworzenie ognisk korozji. Ponadto, ze względu na normy higieniczne są one myte agresywnymi środkami chemicznymi. Dlatego wózki widłowe i inne urządzenia biorące udział w procesie produkcji są narażone na zjawisko korozji i powinny być właściwie skonfigurowane podczas doboru.

Zakup wózka widłowego przeznaczonego do pracy w tak trudnych warunkach, a nie w opcji standardowej, gwarantuje lepsze wypełnienie norm HACCP. Korozja i łuszczenie się powłok, które mogą pojawić się w maszynach w standardowej konfiguracji, mogą zanieczyścić produkt spożywczy i narazić nie tylko na stratę partii towaru, ale i wizerunku. Wózek przystosowany do pracy w agresywnym środowisku będzie mniej awaryjny, czyli wygeneruje mniej nieplanowanych przestojów i nie będzie wymagał dużych nakładów na odnowienie jego wyglądu. Maszyna taka będzie miała też większą wartość rezydualną przy ewentualnej wymianie na nową.

Nissan Forklift by Unicarriers opracował cały szereg rozwiązań tzw. Pakiet Ochrony przeciw Korozji (CPP), z sukcesem przetestowany w przemyśle rybnym. W skład pakietu wchodzi m.in.:

W wózkach elektrycznych, bo takie głównie są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, stosuje się specjalną gumową osłonę silników od strony masztu, która chroni je przed przedostawaniem się wody i zanieczyszczeń. Montuje się również przednie błotniki, które zapobiegają wyrzucaniu wody przez koła na maszt, na przewody hydrauliczne, czy na siłowniki masztu. Szczególnie wrażliwe na działanie czynników żrących są elementy elektryczne, dlatego stosuje się gumowe osłony przekaźników. Konfigurując wózek należy również pamiętać o dodatkowych elementach, jak dobraniu właściwych niebrudzących opon o bieżniku odpowiednim do pracy na wilgotnej i śliskiej nawierzchni, czy bateriach trakcyjnych. W tak trudnych warunkach sprawdzą się baterie kwasowe o zmniejszonej konieczności obsługi, lub baterie żelowe, w których wymiana gazowa została ograniczona do minimum.

Warto też wspomnieć o specjalizowaniu wózków widłowych za pomocą osprzętu dodatkowego, najczęściej pojawiają się tu obrotnice lub wywrotnice do rozładunku skrzynio-palet z owocami lub warzywami. Klienci składali też zapotrzebowanie na inwenter do palet (obracanie żółtych serów), a także sporym zainteresowaniem cieszyły się chwytaki typu PushPull oraz widły rolkowe do bezpaletowego załadunku towaru do kontenerów morskich. Większość producentów osprzętu produkuje swoje wyroby również w wersjach Fishing Industries do zastosowania w wilgotnym środowisku oraz bardziej odporne na działanie kwasów.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu NISSAN FORKLIFT by UNICARRIERS oferuje pełną paletę rozwiązań oraz produktów, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klienta. Duże doświadczenie pracowników Polsad, jak i całej sieci dilerskiej gwarantuje, jak najlepsze dobranie właściwej maszyny i dodatkowego osprzętu klientom branży spożywczej. Polsad Wyłączny Importer www.nissanforklift.pl

Źródło: Polsad