Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-18 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane analizy

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

HELI - przyjazny w obsłudze wózek - 2014-09-22

HELI - przyjazny w obsłudze wózek Na koniec 2013 roku w Urzędzie Dozoru Technicznego zarejestrowanych było 15 825 wózków widłowych, pochodzących z „Państwa Środka”, to 11% wszystkich zarejestrowanych wózków widłowych ( 140 138 szt.), o 1572 wózki więcej niż w 2012 roku. Analizując dane na koniec 2012 roku, ten udział procentowy nie zmienia się, licząc rok do roku rynek wózków widłowych urósł o 4%, ale już ilość chińskich wózków widłowych zwiększyła się o 11%. Coraz więcej chińskich marek lokuje się na naszym rynku, radząc sobie z silną konkurencją już nie tylko ceną ale również jakością i niezawodnością sprzętu.

Dystans technologiczny pomiędzy zaawansowanymi gospodarczo krajami a Chinami zmniejsza się z każdym rokiem, są dziedziny gdzie gospodarka chińska bardzo zmniejszyła dystans a nawet dyktuje tempo rozwoju. W takim klimacie gospodarczym, powstaje sprzęt i wyposażenie dla gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej. Na ostatnich targach CeMat w Hanowerze, wystawiała się bardzo silna „reprezentacja” producentów wózków widłowych, których przedstawiciele z powodzeniem oferują ten sprzęt na naszym rynku.    

Marka HELI znana jest na naszym rynku od wielu lat, wiele firm sprowadzało wózki tej marki na nasz rynek, a od maja 2011 roku firma MLT ASCO z Gliwic, zostaje wyłącznym importerem wózków. Wózki marki HELI produkuje założona w 1958 roku firma Anhui Heli Co. LTD., która w ciągu ponad 50 lat swojej historii stała się jedną z największych na świecie firm produkujących wózki widłowe. Zatrudnia ponad 7000 pracowników, a jej fabryki zajmują powierzchnie 1000 ha. Możliwości produkcyjne oscylują na poziomie 100 000 sztuk wózków widłowych, co sprawia, że w Chinach, marka  Heli jest absolutnym numerem jeden.

Na polskim rynku pojawia się HELI Polska, spółka zależna od MTL Asco, która dostarcza na nasz rynek wózki widłowe  marki HELI. Znajomość rynku i kompetencje dystrybutora sprawiają, że już w 2012 roku sprzedano 600 nowych urządzeń tej marki. W ofercie jest cała paleta wózków widłowych dla gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej, od wózków czołowych z przeciwwagą, we wszystkich dostępnych napędach, poprzez wózki magazynowe do komisjonowania i wysokiego składowania, po Reach Stackery – kontenerowe olbrzymy i wózki specjalne spełniające wymogi do pracy na powierzchni w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów (czyli w tak zwanym środowisku ATEX)

Wraz szeroką ofertą produktową, zbudowana została baza serwisowa, licząca 16 oddziałów, oferująca profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów klientów, użytkujących wózki marki HELI. Dział serwisu jest partnerem w codziennej obsłudze technicznej zarówno w zakresie diagnostyki oraz napraw. Oprócz wsparcia technicznego firma oferuje usługi doradcze, skoncentrowane na potrzebach klientów, by optymalnie dobrać sprzęt do procesów przeładunkowych. To bardzo ważne i niezwykle przydatne, odpowiednio skonfigurować sprzęt do rzeczywistych potrzeb. Wielu użytkowników nie zdaje sobie w pełni sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie dobranie sprzętu, przeciążany sprzęt jest mniej efektywny i bardziej awaryjny, a „przewymiarowany” generuje niepotrzebne koszty eksploatacyjne.

Oferta wózków marki  HELI jest bardzo szeroka, obejmuje ponad 150 modeli, o odpowiednio dobranych parametrach technicznych, pozwalających na precyzyjne dobranie odpowiedniego sprzętu, do określonych operacji. Wózki widłowe posiadają homologacje i dokumentację do odbioru przez UDT, spełniają wszystkie wymagania określone ustawami i regulacjami obowiązującymi na naszym rynku. HELI Polska oferuje wózki we wszystkich możliwych opcjach i konfiguracjach,  ergonomiczne i bezpieczne w eksploatacji, z maksymalnie uproszczona obsługą, co  niewątpliwe jest ich zaletą, czyniące je łatwymi i przyjaznymi w obsłudze.

Źródło: HELI Polska

Foto: HELI Polska