Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-18 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane analizy

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

Baoli zwiększa bezpieczeństwo i widoczność - 2014-11-01

Baoli zwiększa bezpieczeństwo i widoczność Baoli Material Handling Europe udoskonaliła swoje wózki widłowe, czyniąc je jeszcze bardziej niezawodnymi i usprawniając ich działanie. Po prezentacji na początku tego roku nowego wózka elektrycznego, Baoli wprowadza na rynek europejski modele wózków KB30D i KB35D o udźwigu 3.0 i 3.5 tony, ze zmodernizowanym silnikiem diesla Mitsubishi S4S-455. Cechy charakterystyczne nowych modeli wózków Baoli to przeciwwaga nachylona w dół i tył osłony operatora o konstrukcji piramidy zwiększający widok z tyłu. Nowy kształt przeciwwagi pozwala na lepszą widoczność podłoża o 40 cm w porównaniu do poprzedniego modelu. Dzięki nowej konstrukcji osłony operatora i masztu zwiększono również widoczność w górę i w przód o 51 cm. W porównaniu do poprzedniego modelu udoskonalono widoczność podczas pracy operatora, użyto trwalszych materiałów zwiększając bezpieczeństwo pracy, a struktura malowania wózków jest typowa dla rynku europejskiego.

Wózki widłowe KB30/35D z silnikiem Diesela są pierwszymi wózkami Baoli o przeciwwadze malowanej strukturalnie zamiast malowania na gładko. Ten sposób malowania nie wywołuje w dużym słońcu oślepiających refleksów świetlnych. Zmniejsza to ryzyko wypadków i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy operatora.  Aby zwiększyć trwałość klapa silnika w wózkach KB30/35D została zrobiona z żelaza. Elementy z włókna szklanego z poprzedniego modelu zostały zastąpione metalowymi, nie ulegają, więc łatwo deformacji, zwiększając tym samym swoją żywotność. Pokrywa silnika została dodatkowo wyizolowana pianką, która dodatkowo izoluje ciepło i redukuje hałas. Pod przeciwwagą jest więcej miejsca na wydalane ciepło, co zwiększa wydajność pracy.  Pokrywa silnika otwiera się do kąta 90 stopni zapewniając wygodny dostęp podczas konserwacji wózka.

„Użytkownicy praktycznych i niezawodnych wózków oczekują również bezpieczeństwa dla operatora oraz ochrony dla ładunku. Dlatego Dział Rozwoju Baoli nieustannie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa pracy swoich wózków pozostawiając je niezmiennie praktycznymi”, mówi Rory Harvey-Kelly, Dyrektor Generalny Baoli Material Handling Europe. „Nowe wózki Baoli o napędzie diesla wnoszą kilka nowych elementów, takich jak udoskonalona transmisja i dodatkowy uchwyt z tyłu osłony operatora, aby pracować wygodniej i bezpieczniej. Kluczowym elementem wózków widłowych Baoli pozostaje łatwość ich konserwacji.”

Europejscy dystrybutorzy Baoli mają dostęp do części zamiennych do modeli KB30/35D za pośrednictwem Elektronicznego Katalogu Części (Electronic Parts Catalogue EPC). Narzędzie to, które działa od początku 2014 roku, dostarcza informacji na temat numerów katalogowych oraz cen części zamiennych, dając jednocześnie możliwość, aby szybko i łatwo złożyć zamówienie. Baoli cały czas uaktualnia swój Elektroniczny Katalog Części, aby zapewnić kompletną wiedzę o częściach zamiennych i usprawnić proces zamówień części do bieżących i nowych wózków widłowych Baoli.

Baoli Material Handling Europe s.r.o. jest spółką zależną KION Baoli (Jiangsu) Forklift Co. Ltd, która projektuje, produkuje, sprzedaje i naprawia praktyczne i niezawodne wózki widłowe. Firma oferuje zarówno elektryczne jak i tradycyjne silnikowe wózki widłowe, jak również pojazdy magazynowe z ładownością od 1. do 10. ton. Baoli jest częścią KION Group i zatrudnia ponad 700 osób. Siedziba główna firmy, jak również zakłady produkcyjne, znajdują się w mieście Jingjiang w Prowincji Jiangsu (w pobliżu Szanghaju). Siedzibą główną Baoli Material Handling Europe jest Praga, stolica Czech, na rynku polskim reprezentantami firmy są Pak Truck oraz Setmil. Dodatkowe informacje na temat Baoli dostępne są na stronie: www.baoli-mh.com  .

Źródło: Baoli MH Europe

Foto: Baoli MH Europe